Filtry a vyhledávání

Pokud nemáte na stránkách přehledů faktur nebo proforem zobrazené filtry, můžete je zobrazit pomocí rozbalovací nabídky Zobrazit na pravé straně lišty s drobečkovou navigací. Filtry ve výchozím stavu nejsou aktivní, až na jejich poslední položku, která slouží pro řazení položek. Jednotlivé části filtru aktivujete jednoduše kliknutím na ně. Aktivní filtr má modrou barvu a v pravém horním rohu tlačítko pro deaktivaci. Jakmile je filtr aktivní, data jsou automaticky filtrována. Stejně tak při změně nastavení filtru jsou data filtrována okamžitě.

filtr-fakturace

První položka filtru je vyhledávání. Lze vyhledávat doklady podle jejich čísla, variabilního symbolu nebo klienta. Kritéria vyhledávacího pole není třeba nijak nastavovat. Filtr Vám automaticky nabídne možnosti všech jeho kritérií.

Další položka filtru slouží pro filtrování termínů. Tento filtr má několik přednastavených možností, případně je možné zadat vámi zvolené období pro datum vystavení. Nastavení filtru provedete kliknutím na ikonu nastavení (ozubené kolo) ve filtru.

Další filtr se u proforem a faktur liší, ale jeho použití je stejné. Jedná se o filtr stavů dokladů. Můžete tak zobrazit pouze faktury, které nejsou proplacené, případně faktury po splatnosti atd.

Poslední položka filtru slouží pro změnu pořadí zobrazených položek. Kritérium řazení lze změnit v nabídce kliknutím na ikonu nastavení. Změnu pořadí pak provedete prostým klikem na tento filtr.